Ազգային ժողովի` սեպտեմբերի 10-ի քառօրյա նիստից  հետո պատգամավորների նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ  ԱԺ  արտահերթ նիստ: ԱԺ պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեցին «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը: Ըստ նախագծի` մինչեւ 2010 թվականի հուլիսի 20-ը հեռուստառադիոհեռարձակման լիցենզավորման մրցույթներ չեն հայտարարվում: Այն հեռուստաընկերությունները, որոնց լիցենզիայի գործողության ժամկետը լրանում է մինչեւ 2011 թվականի հունվարի 21-ը, կարող են լիցենզիայի գործողության ժամկետի երկարաձգման հայտ ներկայացնել Ազգային hանձնաժողով: Լիցենզիայի գործողության ժամկետը երկարաձգվում է  հայցվող ժամկետով, բայց ոչ ավելի, մինչեւ 2011 թվականի հունվարի 21-ը:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը տեղեկացրեց, որ ներկայացրվել են երկու առաջարկներ, որոնք չեն ընդունվել:
Նախագծի հոդվածները հանելու վերաբերյալ առաջարկ ներկայացրած ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Մարտիրոսյանը եւ Զարուհի Փոստանջյանը ելույթներում նշեցին, որ իրենք ոչ թե դեմ են թվայնացման գաղափարին, այլ նախագծի այն դրույթին, որով առաջիկա երկու տարում արգելք է դրվում այլախոհ հեռուստաընկերությունների, մասնավորապես Ա1+-ի` մրցույթին մասնակցությանը, ինչը դեմ է ազատ տնտեսական քաղաքականությանը եւ հակասում է ՀՀ Սահմանադրությանը: Ըստ պատգամավորների` նախագիծն ունի քաղաքական ենթատեքստ, համոզիչ չեն նաեւ օրինագծի անհրաժեշտության վերաբերյալ հիմնավորումները:
Ներկայացնելով «Ժառանգություն» խմբակցության դիրքորոշումը հարցի վերաբերյալ` Զարուհի Փոստանջյանը տեղեկացրեց, որ իրենց խմբակցությունը դեմ է քվեարկելու նախագծին:

10  сентября после  четырехдневного заседания НС по инициативе депутатов состоялось внеочередное заседание НС. Депутаты НС обсудили во втором чтении законопроект “О внесении дополнения в закон РА “О телевидении и радио”. По проекту, до  20 июля 2010 г. конкурсов по лицензированию телерадиовещания не будет. Те телекомпании, срок действия лицензии которых истекает   до 21 января 2011 г., могут представить в Национальную комиссию заявку на ее продление. Срок действия лицензии продлевается на заявленный период, но не более чем до 21 января 2011 г.
Министр экономики РА сообщил, что представлено два предложения, которые не приняты.
Представившие предложение о снятии статей проекта депутаты А.Мартиросян и З.Постанджян отметили, что они не против идеи оцифровки, а того положения проекта, которым вводится запрет на участие в конкурсе.оппозиционных телекомпаний, в частности А1+, что противоречит   свободе экономической политики и Конституции РА. Согласно депутатам, проект имеет политический подтекст, неубедительны также аргументы об актуальности законопроекта.
Представляя позицию фракции “Наследие” по вопросу, З.Постанджян сообщила, что их фракция будет голосовать против проекта.